ГО “ЦПІД” реалізовуватиме проект навчання молоді основам державного управління


Центр перспективних ініціатив та досліджень долучився до втілення програми навчання молоді основам державного управління та внутрішнім особливостям роботи регіональної влади у партнерстві із Democracy Reporting International (DRI) та у співпраці з DESPRO (Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”), Львівською облдержадміністрацією, обласною радою, асоціацією місцевих рад «Ради Львівщини».

 

Програма є продовженням «Школи майбутнього державного службовця», проведеної DRI у співпраці з ЦПІД та «Школи практичної демократії», реалізованої у співпраці з благодійним фондом «Восток-SOS».

 

Школи були спрямовані на посилення громадської участі в прийнятті рішень на місцевому рівні та на встановлення діалогу та взаємодії громадськості з владою, а згодом їх залученості в органи державної влади місцевого значення.

 

З огляду на постійну підтримку зовнішніми донорами розвитку управлінського потенціалу молоді на центральному рівні – керівники регіональних органів влади та муніципалітетів стикаються з проблемою кадрової нестачі кваліфікованих спеціалістів через те, що молоді люди переважно шукають роботу або в центральних містах, або навіть за кордоном. Це ускладнює можливість виконання поточних завдань та формування більш «креативного» та інноваційного підходу до роботи на місцях.

 

Завдання програми: підтримка потенціалу молоді на регіональному рівні шляхом розвитку необхідних компетенцій/знань та базових елементів/практик держслужби задля залучення їх після навчання до роботи в органах виконавчої влади, зокрема в ОТГ, облдержадміністрації, облраді та мерії.

 

5-місячне навчання у Програмі включатиме 10 одноденних інтерактивних тренінгів, дискусій, воркшопів, які проходитимуть у Львові у вихідні дні впродовж квітня-серпня 2019 р.

 

Учасники Програми матимуть можливість пройти стажування в Львівській облдержадміністрації, облраді, мерії, ОТГ. Під час стажування учасники отримають стипендію.

 

Для участі у Програмі будуть відібрані 16 осіб з Львівської області. Гендерні умови – 50/50 (чоловіки/жінки), 16 учасників (оплачується проїзд до та з Львова, а також при потребі проживання). Під час тренінгів учасники будуть забезпечені роздатковими матеріалами та харчуванням.

 

Навчання є безоплатним, відбір проходить на конкурсній основі.

 

Учасники програми:

 

 • розумітимуть особливості процесів в органах державної влади, зокрема в контексті європейської інтеграції, їх взаємодію та вплив на політику в регіоні;
 • знатимуть як на місцевому рівні приймаються та виконуються управлінські рішення;
 • покращать свої здібності в комунікації з медіа, партнерами; ознайомляться з можливостями співпраці в трикутнику влада-громадськість-журналісти;
 • знатимуть як успішно розвивати/реалізувати проекти для області/міста/села/громади;
 • матимуть можливість стажуватись в органах місцевого самоврядування;
 • отримають стипендію впродовж свого стажування в органах місцевого самоврядування;
 • поспілкуються та налагодять контакти з практиками – представниками органів державної влади різних рівнів;
 • отримають експертний супровід/допомогу під час стажування;

 

Вимоги до учасників:

 

 1. мають вищу освіту чи навчаються на старших курсах (4-5) ВНЗ;
 2. мають бажання пройти стажування в ОТГ, мерії Львова, облдержадміністрації та облраді;
 3. володіють англійською мовою;
 4. не працюють (не працювали) в органах виконавчої влади.

 

Аплікаційна форма:

 

Якщо вас зацікавила участь у школі та ви відповідаєте усім вищенаведеним критеріям заповніть до 29 березня (включно) онлайн-анкету.

 

Про точне місце та час проведення тренінгу відібрані учасники будуть повідомлені завчасно.

 

За додатковою інформацією звертайтесь: Мар’яна Кузьо-Рюче, координаторка проекту DRI в Україні, m.kuzio@democracy-reporting.org

 

DRI шукає тренерів для підготовки майбутніх фахівців з держуправління

 

Дата публікації: 20.03.2019