Чи правда, що завод Енергія – найбільша екологічна біда киян?


У дощову, холодну, сіру погоду грудня видався шанс побувати на заводі Енергія. Екскурсію для допитливих активістів люб’язно організував Департамент суспільних комунікацій КМДА, вперше.  

 

Відверто кажучи, очікувала побачити щось страшне, занедбане, вонюче (після прочитання статей в інтернеті та своїх уяв про спалювання сміття в Україні). Нагадаю, що раніше сміття спалювали на 5 заводах, проте лише Енергія працює досі. Цьогоріч, мала нагоду відвідати також сміттєспалювальний завод у Чехії, тому хоч не багато але є з чим порівняти.

 

Перш за все, мушу відзначити що була позитивно вражена господарським підходом і, як би це не звучало про сміттєспалювальний завод, але чистотою.

 

 

По-друге, прогресивне мислення керівництва заводу та цитати європейського законодавства (неочікувано, але Директива про промислові викиди 2010/75/ЄС) заслуговує на відзначення зусиль заводу щодо зменшення впливу на довкілля та пріоритетності екологічних аспектів у виробництві.

 

 

Про діяльність заводу, технології та історію функціонування можна ознайомитися на сайті підприємства. Хотілося б поділитися приємними новинами після екскурсії заводом та спілкуванням з менеджментом підприємства:

 

  • З вересня встановлені камери для онлайн трансляції показників температури в котлах, в бункері відходів та спостереження машин що заїжджають. 
  • Закінчується реконструкція третього електрофільтру. Усього їх на підприємстві 4.
  • До кінця року планується встановлення автоматизованої системи моніторингу (Очікуємо з нетерпінням!)
  • Наступного року заплановано будівництво системи хімічного очищення димових газів (до 2022) і це пріоритет підприємства
  • Директор підприємства завершив свою розповідь порівнянням фактичних показників викидів з…..показниками Директиви 2010/75/ЄС зі словами «йдемо в даному напрямку»!!!

 

Цікаві факти з життя підприємства:

  • Підприємство спалює до 25% сміття Києва (сміття не потрапляє на полігон для захоронення).
  • Десяток років тому тут було спалено ..1200 КГ кокаїну 🙄
  • Серед команди співробітників що працюють на заводі працівники Чорнобильської АЕС, люди зі стажем і досвідом складних робіт.
  • Заводи – ровесники такого типу проте з завершеним будівництвом системи очисних споруд успішно функціонують у Будапешті і Берліні.
  • З близько 500 тонн сміття лише 200 тонн є залишками від уже відсортованого (після сортувальних станцій).

 

Звичайно спалення сміття не є панацеєю чи першою сходинкою в ієрархії поводження з відходами і жити біля сміттєспалювального заводу точно не є мрією кожного киянина. Але позитивний рух підприємства у напрямі екологізації виробництва вартий відзнаки та дає сподівання на свідомий вибір пріоритетності та важливості дозвіллєвих питань задля сталого розвитку міста. 

 

Було цікаво) Дякую за організацію екскурсії #ДепартаментсуспільнихкомунікаційКМДА

Дата публікації: 23.12.2019